Bagua, chmurki i Voronoi

Pomyśl o tym, co dla ciebie ważne. Obczaj sobie listę wartości, wybierz kilka, które współgrają z tobą najbardziej w tym momencie twojego życia. Które nadają sens twojemu istnieniu, albo takie, których pragniesz więcej. Wartości możesz sobie poukładać na różne sposoby. Mogą to być lista, tabele, czy mandala. Ale może jakaś inna mapa wartości bardziej pasuje do twojej wyobraźni? Poniżej pomysły od ludzi, którzy woleli własne sposoby na zabawy z wartościami.

Może siatka bagua z tradycji feng shui?

Dla ułatwienia, oto takie uśrednione wartości pól wschodniej siatki. Możesz sobie obczaić w interku inne reprezentacje siatki bagua i wybrać coś dla siebie.

A to przykładowa wypełniona:

A to pusta do wykorzystania:

Siatka bagua.pdf

Albo chmurki?

Chmurki można powycinać i przesuwać po kartce. Dynamiczny obraz wartości. I tło, i kształt pojedynczych karteczek można sobie wybrać wedle uznania. Figury geometryczne, kwiatki w ogródku, …

A może diagram Woronoja?

Wszechobecny w Naturze: na żyrafie, w plastrach miodu, popękanej ziemi, bąbelkach w pianie, … Komórki diagramu tworzy się rysując linie proste w równej odległości pomiędzy dwoma punktami. Tzn. prostopadle do linii, która by łączyła te dwa punkty.